fbpx
smoothie na cere

Proste smoothie na promienną cerę – Zrobisz je w 5 minut ;-)

Zacznij dzień od bogatego w kolagen i wartości odżywcze zielonego koktajlu. Ten prosty przepis pomoże Twojej cerze stać się bardziej promienną i piękną. Suplementacja kolagenem pomaga zachować mocne i elastyczne kości, stawy i tkanki, a także może wzmocnić paznokcie czy włosy. Jak dla mnie to idealnie połączenie zdrowia i urody 😉

Wymieszanie miarki kolagenu ze smoothie to idealny sposób na połączenie suplementacji z codziennym nawykiem. Nie dość, że czerpiesz różnorodne składniki odżywcze z owoców i szpinaku (lub jarmużu), to jednoczenie dostarczasz swojemu organizmowi niezbędne Ci makroskładniki. Tutaj musimy przejść jednak do jednej bardzo ważnej kwestii.

Wchłanialność składników odżywczych

Nawet najlepsza dieta, w której starannie dobierasz swoje posiłki i stosujesz dodatkową suplementację, nie będzie miała przełożenia na Twoje wyniki, jeśli Twój organizm nie wchłania prawidłowo dostarczonych mu składników odżywczych. Niestety w takim przypadku Twój organizm nie zostanie właściwie odżywiony.

To, czy nasz organizm stworzy nowe tkanki, takie jak mocne paznokcie czy zdrowe włosy, zależy bardzo mocno od naszego układu pokarmowego i jego zdolności do trawienia i wchłaniania składników odżywczych.

To co robić żeby pomóc żołądkowi w jego pracy?

Możesz np. dłużej jeść i intensywniej przeżuwać pokarm. Rozdrobnisz pokarm na mniejsze cząstki, które lepiej się trawią, a dodatkowo enzymy zawarte w ślinie pomogą w trawieniu pokarmu.

Bardzo skuteczne są również probiotyki. Czym są i czemu służą? Probiotyki to tak naprawdę bakterie probiotyczne, które zasiedlają układ pokarmowy człowieka i tworzą kolonie, które składają się na florę bakteryjną jelit. Można je dostarczać wraz z pokarmem – naturalne probiotyki znajdziemy w kiszonkach i fermentowanych przetworach mlecznych. Ale można je również suplementować.

Sama do swoich smoothie często dorzucam Narine Probiotyk 30 Kaps. Jest to probiotyk bez domieszek, kupisz go w kapsułkach i wspomaga naszą mikroflorę w układzie pokarmowym. Jest też w całkiem niezłej cenie i dużo dietetyków wyraża się o nim bardzo pozytywnie 😉

smoothie na cere

Dodatkowo warto zadbać o inne zdrowe nawyki, które pomogą utrzymać Twój organizm w świetnej kondycji. Zapraszam do artykułu poniżej:

7 nawyków zdrowego człowieka

Przepis na pyszne smoothie:

Instrukcje:

1. Dodaj wszystkie składniki do blendera. Jeżeli jest za gęste to dodaj więcej płynu, aby uzyskać preferowaną konsystencję.

2. Ciesz się pysznym smoothie.

Dlaczego warto dorzucić banana?

Banany są doskonałym źródłem prebiotyków, które są pożywieniem dla dobrych bakterii w jelitach. Zawierają pektyny i cukry o niskim indeksie glikemicznym, więc nie będziesz miała po nich gwałtownego wzrostu poziomu cukru we krwi. W dodatku w tym przepisie banan zachowuje się jak naturalny słodzik oraz daje całości kremową konsystencję. Więcej o kremowych smoothie możesz przeczytać tutaj.

W przepisie możesz użyć świeżych lub mrożonych bananów. Jeśli użyjesz świeżych , dodaj kilka kostek lodu do blendera. Mrożone banany nadadzą koktajlowi bardziej kremową, gęstszą konsystencję.


Szukasz innych przepisów na koktajle?

Jeżeli szukasz innych przepisów na zielone koktajle wpadnij tutaj. Znajdziesz ich całą masę 😉

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.