fbpx
koktajl szpinak ananas

Koktajl Ananas-Szpinak – Owocowe Mohito ;-)

W jaki sposób ananas wpływa na nasze zdrowie?

Ananasy są pysznym przysmakiem przez cały rok. Zimą jasny kolor i odważny smak mogą być pełnym nadziei przypomnieniem, że zbliża się lato, a w lato orzeźwiają 😉 Ale ananasy mają ważniejsze właściwości – mogą zapobiegać chorobom serca, ponieważ zawarty w nich potas, witamina C i enzym zwany bromelainą ciężko pracują, aby utrzymać serce w dobrej kondycji.

1. Potas

Coraz więcej ludzi w Polsce i na świecie umiera na choroby serca. Przyczynia się do tego dieta, stres, ale również wysokie ciśnienie krwi. Wysokie ciśnienie krwi może powodować kilka innych zdrowotnych problemów, takich jak pęknięte naczynia krwionośne, upośledzenie czynności nerek i utrata wzroku. Brzmi strasznie, prawda?!

Potas zawarty w ananasie bezpośrednio przeciwdziała sodowi i naturalnie obniża ciśnienie krwi.

2. Witamina C

Innym składnikiem ananasów jest witamina C, która po pierwsze, utrzymuje naczynia krwionośne w dobrej kondycji, a po drugie, obniża poziom cholesterolu. Mocne ściany tętnic zapewniają, że krew może przemieszczać się po całym ciele bez zatrzymywania się. Witamina C również równoważy poziom cholesterolu, łącząc się z bromelainą, aby upewnić się, że płytka nazębna nie ma szansy na tworzenie się.

3. Bromelana

Ananas jest najbogatszym źródłem bromelainy, enzymu o niesamowitych właściwościach leczniczych, które nie ograniczają się tylko do zapobiegania chorobom serca. Bromelaina pomaga rozbijać skrzepy krwi, które są czynnikiem przyczyniającym się do chorób serca i udaru. Bromelaina działa również w celu powstrzymania zlepiania się płytek krwi i uniemożliwienia przepływu krwi w całym organizmie. Jest to odpowiednik codziennego przyjmowania aspiryny w celu zapobiegania chorobom serca.

koktajl ananasowy

Opis Anansowe Mohito:

To orzeźwiająco-ananasowy koktajl mojito, który spokojnie możesz podawać na imprezach dla osób, które nie wiedzą co to smoothie lub zwyczajnie nie mogą pić alkoholu, bo prowadzą 😉

Składniki:

  • 1 szklanka świeżego szpinaku,
  • 1 szklanka wody,
  • 1,5 szklanki ananasa,
  • 1/4 szklanki liści mięty,
  • Sok z limonki.

Instrukcje:

1. Wlej wodę, wrzuć jarmuż i blenduj do gładkości.

2. Dodaj pozostałe składniki i miksuj do uzyskania jednolitej konsystencji.

A może zrób z tego koktajlu drinka? 😉

Jeżeli chcesz możesz z tego zielonego koktajlu zrobić drinka poprzez dodanie odrobiny rumu. Dostaniesz ananasowe mohito ze zdrowym akcentem 😉


Szukasz innych przepisów na koktajle?

Jeżeli szukasz innych przepisów na zielone koktajle wpadnij tutaj. Znajdziesz ich całą masę 😉

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.